Klaipėdos socialdemokratai triumfavo jaunimo apdovanojimuose

Klaipėdos socialdemokratai triumfavo jaunimo apdovanojimuose

Penktadienį dalyvavau Klaipėdos miesto savivaldybės kartu su jaunimo organizacijomis pirmą kartą organizuotame  jaunimo  forume „Proveržis jaunimo politikoje: ar tai (ne) įmanoma?", kuris vyko neįprastoje aplinkoje,  Lietuvos jūrų muziejuje.

Forumo tikslas buvo identifikuoti jaunimo politikos iššūkius ir ateities perspektyvas vietiniu, regioniniu, nacionaliniu ir net tarptautiniu lygmeniu. Man, kaip miesto savivaldybės tarybos narei, tai buvo labai informatyvu ir naudinga, gauta koncentruota informacija  apie jaunimo politiką. Ypač įdomus buvo Jono Laniausko (Jaunimo reikalų departamentas) pranešimas apie nacionalinės jaunimo politikos aktualijas: kokie yra jaunimo politikos planai, kaip bendradarbiauja Lietuvos valstybės institucijos pradedant nuo Seimo, Vyriausybės iki savivaldybių ir jaunimo organizacijų.

Šiandienos aktualija ir iššūkis valstybei, politikams yra jaunimo  migracija. Išsamią  analizę apie jaunimo migraciją savo pranešime pateikė Nerijus Miginis (Politikos tyrimų ir analizės institutas). Lietuvą kasmet palieka visa abiturientų laida. Skamba šiurpiai.  Pranešėjas apžvelgė jaunimo migracijos situaciją Klaipėdos mieste, kuri net 5 proc.  viršija šalies vidurkį.

Mano nuomone, šio pranešimo dalį apie Klaipėdos jaunimo migracijos priežastis reikėtų pateikti Klaipėdos savivaldybės tarybos nariams, kad suvoktų atsakomybę priimant sprendimus tenkančią ir mums, vietos politikams. Mane žavėjo kitų  Europos miestų savivaldybių (pavyzdžiui, Roterdamo) ir verslo įmonių projektai (pigus būstas geriausiems studentams, darbo vietos ir   pan.) skatinantys jaunus žmones likti mieste.

Išvada: svarbu sukurti traukos centrus, kurių kiti miestai neturi. SUKURTI SAVO MIESTO  IDENTITETĄ – WORKASHION – tai miestas, kuriame galima suderinti darbą ir poilsį, kas aktualu šiandienos jaunam žmogui. Man kirbėjo mintis,  kad ir Klaipėdai reikia ieškoti panašių iniciatyvų, kad ir kartu su Klaipėdos valstybine jūrų uosto direkcija, LEZ-o įmonėmis – kartu kurti Klaipėdos identitetą.

Kaip taikliai įvardijo pranešėjas  N. Migrinis dabartinis jaunimas yra galimybių karta, jaunimas dabar gali leisti sau ir nesirinkti, ar nelaukti  dar geresnio pasirinkimo, tik svarbu suvokti, kad tavo pasirinkimas yra svarbus ir savam kraštui Lietuvai. Pasidžiaugiau jaunimo branda, pranešėjai sulaukė daug klausimų, net  ne į visus buvo lengva atsakyti.

Forumo dalyviai vis klausė ar vyksta tas proveržis, ar tai tik tuščia frazė. Jurgita Činauskaitė-Cetiner, anksčiau buvusi atsakinga už jaunimo politikos įgyvendinimą Klaipėdoje, dabar Klaipėdos miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja akcentavo, kad  „taip, proveržis yra. Tad mūsų ambicingas siekis tapti  Europos jaunimo sostine 2020 – jau proveržis, kurį pavyko įrodyti ir miesto politikams, gavus pritarimą šiam sprendimui Klaipėdos savivaldybės taryboje“.  Siekio tapti Europos jaunimo sostine simbolis – draugystės mazgas  „RINKIS KLAIPĖDĄ –CHOOSE KLAIPĖDA".

Forumo baigiamoji dalis „Jaunimo apdovanojimai 2017"  – graži jaunatviška ceremonija organizuota viešbutyje „Ibis Styles Klaipėda Aurora“.

Šio forumo ir Jaunimo apdovanojimų organizatoriai buvo  Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, kurio vadovas Laurynas Gaidelis. Noriu  pasidžiaugti ir pasididžiuoti, kad tai jaunasis socialdemokratas. Lauryno, kaip KLAS vadovo bei jauno, talentingo ir iniciatyvaus žmogaus tikslas jaunimo organizacijų tinkamas įvertinimas, jų užsibrėžtų ir pasiektų tikslų garsinimas bei viešinimas,  parodant, kad Klaipėdos jaunimas yra veiklus ir kad šis miestas turi begalę imlių, iniciatyvių jaunuolių.

Džiugu, kad Lauryno Gaidelio veiklumas,  iniciatyvumas atgaivinant Klaipėdos jaunimo organizacijų APSKRITOJO STALO (KLASS) veiklą  buvo įvertintos Klaipėdos miesto savivaldybės. Jis pelnė įsteigta nominaciją Metų jaunimo lyderis. Beje, Metų jaunimo organizacija buvo pripažinta L. Gaidelio vadovaujama Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS). Dėkodamas už įvertinimą Laurynas dėkojo jaunimo organizacijoms ir savo komandai, palaikytojams Klaipėdos jauniesiems socialdemokratams.

Metų savanoriu, tarp daugybės garbių kandidatų, pretendavo tapti Klaipėdos jaunųjų socialdemokratų lyderė Ernesta Apanavičiūtė-Šalčė. Apdovanojimas „Metų prisikėlimas“ atiteko LAJM Studentų atstovybei, tačiau kiti du pretendentai buvo  Klaipėdos jaunieji socialdemokratai ir Lietuvos verslo kolegijos studentų atstovybė. Linkime Ernestai ir jos komandai sėkmės kitais metais.

Lilija Petraitienė

LSDP Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkė

 

Close