Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija pasiskelbė opozicine

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija pasiskelbė opozicine

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį Seimo plenariniame posėdyje paskelbė, kad Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija pereina į opoziciją.

Frakciją sudaro septyni Seimo nariai: Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Dovilė Šakalienė, Algimantas Salamakinas, Algirdas Sysas.

Žemiau pateikiame frakcijos pareiškimą:

Mes, žemiau pasirašę Seimo nariai, informuojame, kad Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnu išrinktas Juozas Olekas, pavaduotoju – Julius Sabatauskas.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, vadovaudamasi Seimo Statuto 41 straipsniu, taip pat skelbiasi opozicine frakcija Seime.

Lietuva išsiskiria didėjančia pajamų nelygybe, prasta švietimo kokybe, pernelyg lėtai augančiu darbo našumu, didžiule emigracija, prastomis sąlygomis dirbantiesiems ir net verslui. Vyriausybė nėra pristačiusi jokio plano, kaip suvaldyti aštrėjančią darbo jėgos trūkumo problemą, neparengė priemonių investicijoms į žmogiškąjį kapitalą, nors tai paremtų ekonomikos augimą ir galėtų turėti teigiamos įtakos pokyčiams darbo rinkoje.

Esame įsitikinę, kad mūsų parama septynioliktajai Vyriausybei yra netikslinga, nes ji stokoja ambicijos įgyvendindama prieš rinkimus deklaruotus pažadus, nepristato esmingų mokesčių, švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinės srities reformų, susitelkia į smulkius sprendimus arba imasi dešiniosios politikos įgyvendinimo.

Mums nepriimtinas regionų silpninimas, viešojo sektoriaus darbuotojų poreikių ignoravimas, mums nesuprantamas laiko gaišimas smulkioms mokestinėms pertvarkoms, kurios nekeičia situacijos iš esmės, nedidina perskirstymo per valstybės biudžetą ir nesudaro sąlygų tinkamai finansuoti švietimo, sveikatos ar socialinės apsaugos sektorių.

Oponuodami septynioliktosios Vyriausybės programai neatsisakome galimybės paremti tuos sprendimus, kurie bus suderinami su Lietuvos socialdemokratų partijos programa ir bus naudingi Lietuvos valstybei bei jos piliečiams.

 

Close