LSDP taryba pašalino iš partijos A. Vinkų, dar 8 nariai pasitraukė savo noru

LSDP taryba pašalino iš partijos A. Vinkų, dar 8 nariai pasitraukė savo noru

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, kuris buvo tarp parlamentarų, nusprendusių sudaryti frakcijų koaliciją Seime su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Už A. Vinkaus pašalinimą balsavo 124 tarybos nariai, 38 buvo prieš ir 1 biuletenis rastas negaliojantis.

Partijos Etikos ir procedūrų komisija sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją Seime yra pripažinusi statuto pažeidimu, nes LSDP taryba 2017 m. rugsėjo 23 d. posėdyje priėmė nutarimą nutraukti koaliciją su valstiečiais žaliaisiais.

Kiti 8 frakcijų koaliciją su LVŽS Seime parėmę socialdemokratai iš partijos pasitraukė savo noru: tokį pareiškimą paviešino Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius ir Rimantas Sinkevičius.

LSDP taryba taip pat nusprendė nesvarstyti Etikos ir procedūrų komisijos pasiūlytos nuobaudos Mindaugiui Basčiui, nes jis atšaukė paramą frakcijų koalicijai.

„Partijos statutas, patinka jis mums ar nepatinka, reguliuoja mūsų partijos veiklą būtent dėl tos priežastis, kad išsiskyrus mūsų nuomonėms mes jas galėtume suvesti į vieną aiškią poziciją. Šio principo mes laikėmės visada. Visada, kiek prisimenu. Skyriuose taip pat. Ten, kur to buvo nesilaikyta, mes turime rimtų problemų. Diskutuojant apie ateitį aš nematau dramos. Situacija nėra tiek dramatiška, kaip mėginama parodyti. Atvirkščiai, bendraudamas su visuomene, bendraudamas skyriuose aš jaučiu didelį palaikymą pokyčiams, judėjimui į priekį“, - sakė LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Close