Paulius Čyvas: „Žinau, kad galiu daugiau“

Paulius Čyvas: „Žinau, kad galiu daugiau“

Paulius Čyvas: „Žinau, kad galiu daugiau“

Kai prieš beveik dvejus metus baigiau studijas Jungtinėje Karalystėje, Coventry mieste, net nesudvejojau, kurią kryptį pasirinkti – gyventi ir kurti gimtajame mieste – ten, kur pažįstamas ir jaukus kiekvienas skveras, kur gatvėje sutikęs praeivį maloniai nustembi sulaukęs pasisveikinimo ir linkteli atgal.

Nesvetimos man buvo Utenos visuomeninės veiklos net ir besimokant svečioje šalyje: 2014-aisiais įkūriau ir per visus metus užsienyje puoselėjau bene aktyviausiai rajone veikiančią jaunimo organizaciją, kasmet vykdančią didžiausią Lietuvoje bendrojo lavinimo mokyklų krepšinio turnyrą „Juventus“ krepšinio lyga“, kuris šiemet išaugo iki beveik 400 jaunųjų talentų, o man kasdien tenka dirbti kone su pusšimčiu turnyro savanorių. Tikėjau, kad šiais laikais, kai naujosios technologijos griauna sienas, įmanoma prisidėti prie gerų darbų savo kraštui, tad sąvoka „dirbti per atstumą“ man yra puikiai suprantama. Kaip ir dauguma lietuvių, gyvenančių svetur, niekuomet nejaučiau nutrūkusio ryšio su gimtine – aktyviai domėjausi jaunimo, sporto organizacijų veikla, miesto infrastruktūros plėtra, savivaldybėje inicijuojamais sprendimais.

Veikti galima daug, tačiau man svarbiausia, kad tai vertina jaunimas: 2016 metais Utenos jaunimo apdovanojimuose buvau pripažintas Metų visuomenininku, 2017 m. pavyko iškovoti Labiausiai jaunimui nusipelniusio žmogaus apdovanojimą, o mano organizacija tapo Metų jaunimo organizacija. 2018-aisiais Utenos jaunimas dar kartą išreiškė pasitikėjimą manimi – pelniau Metų jaunimui labiausiai nusipelniusio žmogaus, Metų visuomenininko apdovanojimus, kartu su savo komanda džiaugėmės gavę Metų organizacijos įvertinimą.

Per beveik dvejus metus, kai gyvenu čia, Utenoje, įgavau įvairios darbinės patirties. Vos grįžęs į Lietuvą prisijungiau prie puikaus Utenos „Juventus“ kolektyvo, kur dirbau projektų vadovu, buvau atsakingas už darbą su rėmėjais, klubo viešuosius ryšius bei rungtynių organizavimą. Nors jau beveik metai, kai komandos reikalai nebėra mano tiesioginis darbas, uteniškiai mane visuomet sutinka Utenos arenoje audringai pristatantį mūsų mylimą komandą, komentuojantį krepšinio rungtynes.

Praėjusį pavasarį, vos tik gavęs progą išbandyti save viešajame sektoriuje, nesudvejojau – tapau Utenos rajono savivaldybės projekto „Globali Utena“, siekiančio išlaikyti ryšius su išvykusiais uteniškiais, vadovu. Čia itin pravertė žinios, įgytos dalyvaujant visuomeniniame gyvenime: sukūrėme internetinę svetainę išvykusiems bei  užsienyje gyvenančių uteniškių tinklą, rinkome Utenos ambasadorius svetur, inicijavome akcijas ir netradicinius renginius. Nepamiršome ir jau sugrįžusių, savo gyvenimą Utenoje panorusių kurti žmonių: padėjome įsteigti verslus bei pasinaudoti savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo programos parama, pasinaudodami savivaldybės darbo paieškos sistema ne vienam  atradome jo galimybes ir norus atitinkantį darbą, o šiais metais startavome su paramos jaunoms šeimoms programa, leidžiančia gauti subsidijas pirmajam būstui, kompensacijas už būsto nuomą.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, atsižvelgiant į gaunamas grįžtančiųjų ar siekiančių Utenoje įsitvirtinti jaunų žmonių užklausas, kurios dažniausiai būna susijusios su galimybėmis rasti patrauklų darbą ar pagalba kuriant savo verslą, mano veiklos buvo patikėtos VšĮ Utenos verslo informacijos centrui.

Džiaugiuosi atradęs šią komandą, su kuria jau spėjome pristatyti jaunimo (14–17 m.) integracijos į darbo rinką vasaros laikotarpiu programos modelį, leisiantį jaunuoliams atostogų metu lengviau rasti darbą, o įmonėms už tai gauti kompensacijas. Man tai ypatingai svarbu ne tik kaip savo darbą atliekančiam specialistui, bet ir kaip Utenos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariui. Tęsiame ir pradėtus darbus: parengėme septynis investicinius Utenos rajone esančių žemės sklypų aprašus, toliau konsultuojame įdarbinimo klausimais bei padedame pradėti savo verslą. Ir visai nesvarbu: ar išvykęs, ar sugrįžęs, ar besistojantis ant kojų ir visą gyvenimą praleidęs tik čia, Utenoje.

Per pastaruosius rinkimus itin daug kalbama apie atsinaujinimą. Deja, atsinaujinimas savaime nėra gėrybė, jei tai tik gražūs veidai, „pastatyti“ pirmosiose sąrašų eilutėse. Komanda, gebėjimas suprasti, kaip veikia savivalda, įsitraukimas į vietos bendruomenių veiklas – visa tai pagrindas, kurį savo bagaže privalo turėti kiekvienas jaunas savivaldybės tarybos narys.

Džiaugiuosi, jog šiuose rinkimuose turiu galimybę dalyvauti su Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir atsinaujinančios Lietuvos socialdemokratų partijos komanda. Mačiau, kaip mūsų rajonas keičiasi, tikiuosi, kad bent maža dalimi galėjau prisidėti prie šių pokyčių. Žinau, kad galiu daugiau.

Jaunos šeimos stiprinimo programos įgyvendinimas bei tobulinimas reaguojant į situaciją, paramos kuriantiems verslą Utenoje užtikrinimas, jaunimo užimtumo vasaros metu programos įgyvendinimas ir imties didinimas, „Globalios Utenos“ projekto tęstinumas, Utenos rajono savivaldybės administracinių procesų skaitmeninimas – tai pagrindiniai mano uždaviniai, kuriuos sieksiu įgyvendinti, būdamas Utenos rajono savivaldybės tarybos nariu.

Kovo 3 dieną kviečiu nelikti abejingiems bei ateiti balsuoti. Balsuoti už tuos, kuriuos kasdien matome mūsų bendruomenėse, už tuos, kuriais visuomet galime pasitikėti nutikus bėdai, už tuos, kurie apgalvotais žingsniais, be didelių ditirambų ir įmantrių plakatų siekia didelių mūsų rajono pergalių.

Neatlygintina politinė reklama, parengta paties kandidato

Close