Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Į viešumą keliami atvejai, kai ligoninėse trūksta priežiūros ir žmogiškos šilumos tėvų paliktiems, iš globos įstaigų atvežtiems mažyliams, apnuogina sisteminę problemą sveikatos priežiūros įstaigose.

Deja, ligi šiol vis dar nesukurtas ir nesutvarkytas savanorystės mechanizmas. Faktinis pagrindas šiai labai reikalingai paslaugai jau yra – galima paprasčiausiai pasinaudoti globos sistemoje taikomu savanoriškos globos modeliu: kuomet norintys tapti savanoriškais globėjais, tai yra, gaunantys teisę lankyti vaiką, pasiimti jį ar ją pasivaikščioti, pakviesti į svečius savaitgaliais ar per atostogas, tiesiog kreipiasi į globos įstaigą bei vaiko teisių apsaugos skyrių ir pateikia nurodytus dokumentus, pažymas liudijančias, kad vaikui bus saugu leisti laiką.

Neabejoju, kad kaip ir globos įstaigose atsiras žmonių norinčių ir galinčių ateiti į ligoninių vaikų skyrius ir padėti slaugytojams, besiplėšantiems tarp darbų

Dovilė Šakalienė

Analogišką principą – ta patį dokumentų rinkinį – galėtų taikyti ir ligoninės. Neabejoju, kad kaip ir globos įstaigose atsiras žmonių norinčių ir galinčių ateiti į ligoninių vaikų skyrius ir padėti slaugytojams, besiplėšantiems tarp darbų, pasirūpinti verkiančiais mažyliais, panešioti ant rankų niekam nereikalingą kūdikį, pamaitinti trimetį ar tiesiog pabendrauti su sergančiais vienišais ligoniukais.

Tereikia iniciatyvos ir geranoriškumo, vien kaltininkų ieškojimas tokiais atvejais ligoninėse vienų gulinčių mažylių nepaguos.

Close