Socialdemokračių atstovė: aš susitinku, kad pasimokyčiau iš kitų

Socialdemokračių atstovė: aš susitinku, kad pasimokyčiau iš kitų

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) Šakių klubo pirmininkė Ilona Leleivienė pakvietė klubo nares, LSDMS pirmininkę Orintą Leiputę ir LSDMS Vilkaviškio klubo pirmininkę Jūratę Drunienę su klubo narėmis į devintąją žinomos aktorės Doloresos Kazragytės autobiografinės eseistikos knygos „Švytintis rūkas" pristatymą Zyplių dvare.  Pasak aktorės,  knygoje daug vietos skirta repeticijoms, juokingiems, kurioziškiems prisiminimams, taip pat gastrolėms po  Lenkiją, Kiniją, Prancūziją.

„Knyga  – tai sutiktų žmonių gyvenimai, provincijos miestelių bendruomenių susitikimai bibliotekose, seniūnijose, parapijose. Visa tai knygoje aprašiau kaip savo meilę tiems žmonėms ir jų istorijoms“, – knygos pristatyme pasakojo Doloresa Kazragytė.

Rugsėjo 27-ąją buvusi Nacionalinio Kauno dramos teatro  aktorė D. Kazragytė atšventė 75-ąjį gimtadienį. „Mano rašymas toks, kaip kiekvienas žmogus galėtų parašyti savo anūkams: kaip suvokia pasaulį, ką mato gatvėje – pražydusią pienę,  kas džiugina ir liūdina. Kiekvienas taip gali rašyti“, – kalbėjo aktorė.

Susitikimų vakare aktorė prisiminė ne vieną komišką gyvenimo nuotykį, sutiktą žmogų, pasidalino išgyvenimais, mažais ir dideliais gyvenimo pasiekimais bei  spektaklio „Didvyrių aikštė“ užkulisiais.

Antroje renginio dalyje buvo  intensyviai diskutuota aktualiais šiandienos visos Lietuvos ir regionų, partijos ateities politikos, socialiniais ir kitais klausimais. LSDMS pirmininkė O. Leiputė  apžvelgė politinę padėtį bei pradėjo diskusiją apie  moters  vaidmenį  politikoje. „Kodėl  mūsų skaičius visuomenėje  gerokai didesnis nei  vyrų, o politikoje  mūsų mažai? Labai svarbu, kad artėjančiuose Savivaldybių rinkimų sąrašuose  būtų ne tik vyrai, bet ir moterys." - kalbėjo pirmininkė O. Leiputė.

Toliau politikės diskutavo, už ką moterys balsuoja pačios, kad sudarydamos didžiąją rinkėjų dalį, moterų išrenka mažai, ar šiandien  Lietuvai nereikia drąsių, išsilavinusių ir aktyvių moterų įvairių lygių politikoje, ko trūksta, kad politikoje dirbančios moterys galėtų skaičiumi pralenkti vyrus.  Kiekviena bičiulė išsakė savo požiūrį, ko trūksta ir ko reikėtų moterims, norinčioms dalyvauti rinkimuose.

Šakių klubo pirmininkė I. Leleivienė kalbėjo apie tai su kokiais rūpesčiai susiduria  šeimynos, pasidalino savo patirtimi ir pasidžiaugė sėkmėmis. „Net ir geriausi globos namai nesuteiks tiek vaikams meilės ir šilumos, kiek mama. Būtina didinti šeimynų finansavimą kuris nesikeičia jau 16 metų" - pasakojo I. Leleivienė.

„Aš susitinku tam, kad pasimokyčiau iš kitų ir man smagu dalintis su kitais" - tokie LSDMS Vilkaviškio klubo pirmininkės J. Drunienės žodžiai vainikavo šeštadienio susitikimą.

Susiję straipsniai

Close