Socialdemokratai ir profsąjungos sutaria: didesnėms pajamoms - aukštesni mokesčiai

Socialdemokratai ir profsąjungos sutaria: didesnėms pajamoms – aukštesni mokesčiai

Socialdemokratai palaiko Lietuvos profesinių sąjungų poziciją dėl kitų metų biudžeto projekto. Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas po susitikimo su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene teigė, kad biudžete turi būti atspindėti visi vyriausybės pažadai pedagogams, kultūrininkams, socialiniams darbuotojams, ugniagesiams.

Ir jeigu darželių auklėtojai paskelbs streiką – jie bus teisūs.

„Jeigu vyriausybė nevykdo savo įsipareigojimų ir nenumato biudžeto projekte pažadėtų pinigų darbo užmokesčiui, tuomet kuo valstybėje galima pasitikėti. Biudžete dabar nenumatyti 60 milijonų eurų, kurie buvo pažadėti ikimokyklinio ugdymo ir specialiųjų pedagogų algų didinimui. Taip elgtis su žmonėmis negalima. Ir jeigu darželių auklėtojai paskelbs streiką – jie bus teisūs. Todėl valdantieji turi nedelsdami spręsti savo įsipareigojimų klausimą“, - sakė J. Sabatauskas.

Socialdemokratai siūlo didinti biudžeto pajamas didesniu tarifu apmokestindami turtinguosius. Jie siūlo padidinti Gyventojų pajamų mokesčio tarifą  iki 32 procentų, gaunantiems pajamas didesnes nei 84 vidutiniai darbo užmokesčiai per metus.

„Mūsų siūlymas turėtų dar labiau sumažinti skirtumą tarp darbo pajamų ir kitų, pavyzdžiui, pajamų iš kapitalo.  Manau, kad žmonės gaunantys pajamas didesnes nei 9,700 eurų neatskaičius mokesčių per mėnesį gali daugiau prisidėti prie Gerovės valstybės kūrimo“, - sako socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai rengia ir siūlymą dėl didesnio juridinių asmenų pelno apmokestinimo.

Susiję straipsniai

Close