Valdančiųjų neatsakingumas gali iššaukti kraštutines medikų priemones

Valdančiųjų neatsakingumas gali iššaukti kraštutines medikų priemones

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija susitikusi su Lietuvos medikų sąjūdžio atstovais aiškinosi situaciją, ar Seimui pateiktame biudžeto projekte numatyta pakankamai lėšų, kad būtų įvykdyti įsipareigojimai medikams, ar jie buvo vykdomi šiais metais. Socialdemokratai kritiškai vertina biudžeto projektą, nes jame neatsispindi finansiniai valdančiųjų įsipareigojimai ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams – mokytojams, ugniagesiams, socialiniams darbuotojams.

A. Veryga paskelbė, kad dalį fondo lėšų padėjo į rezervą, bet ar jau išspręstas medikų algų pakėlimas?

„Mes norime žinoti, kas vyksta ir su Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Ministras A. Veryga paskelbė, kad dalį fondo lėšų padėjo į rezervą, bet ar jau išspręstas medikų algų pakėlimas, kurį ministras įsipareigojo medikų bendruomenei?“ – klausė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Medikų sąjūdžio atstovai, paaiškino, kad po protestų ir ministro pažadų, algos kiek kilstelėjo, bet paskui sustojo.

„Šiais metais, po ministro pasakymo, kad PSDF įkainiai yra didinami ir galėtų didėti medikų atlyginimai, atlikome apklausą ir matome, kad vis dėlto nebuvo tokių medikų pasisakymų, kad atlyginimai didėtų“, PSDF biudžetas didėja 240 mln. eurų, tačiau matome, kad dalis jų padedama į rezervą“, – susitikimo metu sakė Lietuvos Medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Živilė  Gudlevičienė.

Medikai susitikime prabilo ir apie kitus medikų poreikius, ne tik didesnes algas.

„Šeimos gydytojai, kurie turėtų atlaikyti srautą priėmimo skyriuose, negali to padaryti. Trūksta žmonių. Tada matome žiniasklaidoje, kad mes laukėme ilgai. Ten yra pragaras, ir to pragaro pasekmė yra paskutinė aktualija, kad žmonės žudosi“, – kalbėjo Medikų sąjūdžio valdybos narys R. Adomaitis.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad medicinos srityje yra daugybė sisteminių problemų, kurias pavadino „politinės valios stoka“. O Sveikatos apsaugos ministras  A. Veryga, pasak G. Palucko, neatsakingai dalijo pažadus medikams ir kėlė lūkesčius.

Kai kuriuos įkainius padidinus 7 proc. neįmanoma 15 proc. padidinti darbo užmokesčio.

„Mane ta politinės valios stoka trikdo, nes kitiems mažiau reikšmingiems dalykams ministras ir Vyriausybė tos politinės valios nestokoja, bet šiuo atveju, ką reikėjo padaryti - parodyti visus įkainius, kokie jie yra, ir jie atitinkamai turi atsispindėti PSDF, tuomet jau nebūtų kur dingti: pas finansų ministrą eiti su faktu.

Jau ne pirmą kartą nutinka toks dalykas - ministro itin neatsakingas kalbėjimas sukėlė didžiulius lūkesčius medikų bendruomenei dėl atlyginimų kilimo. Visi puikiai supranta, kad kai kuriuos įkainius padidinus 7 proc. neįmanoma 15 proc. padidinti darbo užmokesčio, nes tik dalis papildomų pajamų eina darbo užmokesčiui“, – paaiškino G. Paluckas.

Kartu socialdemokratų lyderis pažymėjo, jog sieks susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu aptarti susiklosčiusią situaciją.

„Dėl šių dalykų, nepaisant to, kad esame opozicija, kalbėsimės su ministru pirmininku, kad galų gale pareikštų savo matymą ir nuomonę. Matysime, kaip tą supranta ir interpretuoja premjeras. Mano galva, ministras A. Veryga elgiasi netinkamai, paskleisdamas žinią, kuri akivaizdžiai neatitinka tikrovės dėl atlyginimų didinimo. Dar kartą kartoju, visiems buvo aišku, kad iš įkainių padidinimo taip ir tiek atlyginimų tikrai nepadidinsime“, – sakė G. Paluckas.

Seimo narė Rasa Budbergytė tiesiai šviesiai medikų atstovų paklausė, ar ketina streikuoti. Medikų sąjūdžio atstovai atsakė streiko neorganizuojantys, bet palaikantys, kad tai priklausys nuo medikų profesinių sąjungų vieningumo ir požiūrio.  Streiko galimybės nepaneigė.

„Visa tai gali duoti impulsą ir kraštutinėms priemonėms, nes įsipareigojimai nevykdomi“, – susitikime su socialdemokratais konstatavo Medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė.

Susiję straipsniai

Close