R.Budbergytė: Veryga leido iki rinkimų žmonėms pagyventi su individualiai pritaikytais vaistais

R.Budbergytė: Veryga leido iki rinkimų žmonėms pagyventi su individualiai pritaikytais vaistais

Po viešos kritikos, medikų ir pacientų organizacijų pasisakymų dėl keičiamos gydymo nuo hipertenzijos tvarkos, tiksliau, joje atsiradusios nuostatos kompensuoti tik pigiausius vaistus, Sveikatos apsaugos ministras paskelbė apie atidėtą šios tvarkos įsigaliojimą lapkričio 1 dienai, tai yra po rinkimų. Seimo salėje Aurelijus Veryga tai pranešė po Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės klausimo.

A. Veryga leido žmonėms iki rinkimų pagyventi su jiems individualiai pritaikytais kompensuojamais vaistais, o paskui pakeisti tvarką bus daug paprasčiau.

„Per ketverius metus valdymo Jūs ne kartą eksperimentavote su mūsų žmonių sveikata. Pirmas eksperimentas buvo dėl pigiausių vaistų kompensavimo, po to sekė atidėtos gydymo paslaugos per karantiną, dabar užsimojote eksperimentui su širdies-kraujagyslių ligoniais siūlydamas tik pigiausią vaistą hipertenzijos gydymui. Sakykit, ministre, ar Jūs neįžvelgiate, kad ne tik didinate riziką žmonėms sirgti ar net anksti numirti dėl širdies kraujagyslių ligų, bet taip pat demonstruojate ir didelį nepasitikėjimą mūsų medikais“, - Seimo posėdžio metu A. Verygos klausė R. Budbergytė.

Ministras pranešė apie nukeliamą naujos hipertenzijos gydymo tvarkos įsigaliojimą, neva, dėl medikų nesutarimų šiuo klausimu. Tai iššaukė dar didesnį medikų bendruomenės pasipiktinimą. Jie visuotinai jau ne kartą reiškė protestus ir pretenzijas keičiamai tvarkai, kai siūloma kompensuoti hipertenzijos gydymą tik pigiausiu vaistu.

„Ministras nebe pirmą kartą spaudžiamas visuomenės atsitraukia nuo savo eksperimentinių sprendimų. Blogiausia, kad šiuo atveju jis tai daro tik išsigandęs galimo rinkėjų nepalankumo – tiesiog nukelia tvarkos įsigaliojimo datą mėnesiui. A. Veryga leido žmonėms iki rinkimų pagyventi su jiems individualiai pritaikytais kompensuojamais vaistais, o paskui pakeisti tvarką bus daug paprasčiau“, - piktinasi R. Budbergytė.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir medikų duomenimis, hipertenzija serga kas ketvirtas Lietuvos gyventojas – apie 730 tūkst. žmonių. Didžiausias mirtingumas mūsų šalyje yra dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Susiję straipsniai

Close