Socialdemokratai siūlo įstatymu apsaugoti pirkėjus nuo netikrų nuolaidų

Socialdemokratai siūlo įstatymu apsaugoti pirkėjus nuo netikrų nuolaidų

Seime registruotas civilinio kodekso straipsnio pakeitimas, kuriuo siūloma per nuolaidų akcijas parduodamų prekių kainoje nurodyti ankstesnę kainą, taikytą ne mažiau kaip 30 dienų. Projekto rengėja Seimo narė Rasa Budbergytė sako projektą parengusi reaguodama į prekybininkų piktnaudžiavimo nuolaidų kainodara atvejus, kai prieš pranešdami nuolaidų akcijas, jie prekių kainas pakelia, o paskui skelbia prekių kainų sumažinimą.

“Lietuvoje vis piktinamasi nevaldomai augančiomis kainomis arba tuo, kad jos per akcijas prilygsta analogiškų prekių kainoms be nuolaidų kitose šalyse. Taip yra, nes vartotojų teisių apsaugos lygis Lietuvoje dėl įvairių priežasčių yra vis dar  žemesnis nei kitose Europos šalyse. Tuo naudojasi sumanūs verslininkai. Jie manipuliuoja mūsų vartotojų aklu pasitikėjimu akcijomis ir nuolaidomis, kurios neretai būna iškeliamos prieš pat akcijas ir paskui nuolaida skaičiuojama nuo “išpūstos” kainos“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė R. Budbergytė.

Negi aukščiausi Lietuvos politiniai vadovai nesupranta, kad Propatrijos organizacijos rinkiminis šūkis „Pakelk galvą, lietuvi“ yra atvirai rasistinis, antisemitinis?

Socialdemokratai civilinio kodekso pakeitimą parengė remdamiesi ES direktyva, kuri įpareigoja prekybininkus pranešti pirkėjui apie ankstesnę kainą, kuri buvo laikoma mažiausiai mėnesį prieš nuolaidos paskelbimą.

“Dabar vartotojai dažnai yra klaidinami, kai nuolaida taikoma nuo padidintos kainos. Faktiškai nuolaidos nėra arba ji ne tokia, kokią skelbia pardavėjas. Mūsų vartotojai dėl užaukštintų kainų nori nenori tampa “nuolaidų medžiotojais”, o pardavėjai tuo naudojasi ir taiko „nuolaidų“ kainodarą, kai prekės periodiškai pabranginamos ir daromos didelės nuolaidos. Daugelyje Europos šalių tai draudžiama”, - sako socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Socialdemokratai siūlomu civilinio kodekso pakeitimu siekia skaidraus rinkos veikimo, apginti vartotojų teisę į teisingą ir tikslią informaciją, taip pat sąžiningą įmonių konkurenciją.

Susiję straipsniai

Close