Socialdemokratai ragina Vyriausybę nepalikti medikų vienų rūpintis apsauga nuo koronaviruso

Socialdemokratai ragina Vyriausybę nepalikti medikų vienų rūpintis apsauga nuo koronaviruso

Socialdemokratai ragina Vyriausybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją imtis lyderystės apsaugos nuo koronaviruso klausimais. Šiuo metu medikų apsauga viruso patekimo ir plitimo atvejais palikta pačioms gydymo įstaigoms.

„Kitų šalių patirtis rodo, kad medikai tampa viena labiausiai pažeidžiamų grupių koronaviruso plitimo atveju. Ligoninių priimamieji ir šeimos gydytojų kabinetai yra tos vietos, į kurias kreipiasi sergantieji. Juos priimančių medikų apsauga turi pasirūpinti pačios ligoninės ir poliklinikos – iš savo lėšų. Jau viešai keliami klausimai, kad gydymo įstaigoms tai – per didelė finansinė našta. Šiuo atveju, kai dėl koronaviruso svarstoma skelbti ekstremalią padėtį ir mūsų šalyje, vyriausybė pirmiausia turi atkreipti dėmesį ir imtis neatidėliotinų sprendimų, kad medikai būtų pakankamai aprūpinti apsaugos priemonėmis“, - sako  Seimo narė, socialdemokratė, Dovilė Šakalienė.

Kitas klausimas, keliamas Seimo socialdemokratų frakcijos - ar yra pasirūpinta pakankamu greitai atliekamų testų kiekiu, galinčių bent per kelias valandas patvirtinti koronaviruso diagnozę. Vyriausybė, Sveikatos ministerija turėtų atsižvelgti į šalių, kuriose plinta koronavirusas patirtį ir klaidas, kai virusas tampa nevaldomas būtent dėl jo nustatymo problemų.

Socialdemokratai primena, kad valdančiųjų sprendimu, Privalomo sveikatos draudimo fonde yra paliktas  pusės milijardo eurų  „įšaldytas“ rezervas.

„Ši papildomų resursų reikalaujanti situacija dėl koronaviruso plitimo pasaulyje, manau, tikrai yra tokia, kai mūsų visų į Privalomo sveikatos draudimo fondą sumokėti pinigai ir turi būti panaudoti medikų ir visuomenės sveikatai saugoti. Juk neapsaugojus medikų, nebus kam gydyti pacientų“, - sako opozicijos lyderis, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Pasak socialdemokratų, termovizorių pastatymo oro uostuose nepakanka. Juolab, kad jų tikslumas tesiekia 40 procentų. O ir sergantys žmonės išgėrę temperatūrą mažinančių vaistų praeina kaip sveiki. Žmonių migracijos srautai šiuo metu į Lietuvą ir iš jos gana intensyvūs. Keliaujama ir į Kiniją, ir į Italiją, ir į kitas koronavirusą jau turinčias šalis.

„Lietuvoje reikalinga labai aiški informavimo kampanija – visi žmonės turi ne iš gandų žinoti apie viruso plitimo kelius, simptomus, apsisaugojimo būdus, kur kreiptis įtarus užkratą. Turime būti pasirengę, ir tuo turi pasirūpinti ne medikai, o Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija,“ - teigia J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close